مهرعظام

باشگاه فرهنگی ورزشی مهر عظام

آخرین مطلب:

کانون های باشگاه مهرعظام

کانون اسلامشهر

رشته های تحت پوشش: فوتبال، فوتسال، ژیمناستیک، دوومیدانی و شنا

کانون بم

رشته‌های تحت پوشش: فوتبال، فوتسال، ژیمناستیک، دوومیدانی

کانون تبریز

رشته‌های تحت پوشش: فوتبال و فوتسال

کانون خرمشهر

رشته های تحت پوشش: فوتبال

کانون رشت

رشته های تحت پوشش : فوتبال و فوتسال

کانون زاهدان

رشته‌های تحت پوشش : فوتبال، فوتسال، شنا، دو ومیدانی

کانون شیراز

رشته‌های تحت پوشش : فوتبال ، فوتسال و دوومیدانی

کانون قزوین

رشته های تحت پوشش : فوتبال و فوتسال

کانون کردستان

رشته های تحت پوشش: فوتبال

کانون مشهد

رشته‌های تحت پوشش : فوتبال و فوتسال

کانون گرگان

رشته‌های تحت پوشش : فوتبال و فوتسال

کانون بیرجند

رشته‌های تحت پوشش : فوتبال و فوتسال ، ژیمناستیک، شنا و دو و میدانی

کانون بندر انزلی

رشته‌های تحت پوشش : فوتبال و ژیمناستیک

ثبت بانک اطلاعاتی

پیوستن به خانواده باشگاه مهرعظام

کانون بجنورد

رشته‌های تحت پوشش : فوتبال

کانون اسلامشهر

کل اعضا: 1000

تعداد پسر: 800

تعداد دختر: 200

محل تمرین: ورزشگاه امام خمینی

تعداد مربی: 37

آغاز فعالیت: اردیبهشت 1400

سرپرست:  جعفر هوشمند

رشته های تحت پوشش: فوتبال، فوتسال، ژیمناستیک، دوومیدانی و شنا

اولین فرزند

اولین ها همیشه جذاب و ماندگارند. تجربه های تازه، آزمون و خطا و اتفاق های جدید اغلب در همین اولین هاست که به وجود می آید. چیزی شبیه به اولین فرزند و اسلامشهر هم اولین فرزند مهر عظام بود و هست. پایگاهی که آغازگر این مسیر طولانی و دشوار شد و حالا هم یکی از فعال ترین ها از لحاظ تعداد رشته هاست.

در کانون اسلامشهر علاوه بر رشته های فوتبال و فوتسال در دو بخش دختران و پسران، شاهد فعالیت اعضای این کانون در رشته های دیگری نظیر دو و میدانی و ژیمناستیک هم هستیم که در نوع خود بی نظیر است.

در حال حاضر در این کانون 30 ورزشکار پسر در دو و میدانی و 330 نفر (220 پسر و 110 دختر) در ژیمناستیک فعالیت می کنند.

سطح بندی در بین ورزشکاران فوتبال و فوتسال این کانون به طور دقیق و مستمر در جریان است و بازیکنان همه تلاش خود را می کنند تا به سطوح بالاتر رسیده و یا در سطح اول بمانند. اتفاقی طبیعی که باید در تمام کانون ها به طور دقیق اجرا و روند رشد و پیشرفت بازیکنان به طور مستمر رصد شود.

کانون مهر عظام در اسلامشهر در سه رده سنی زیر ۱۱ سال ، زیر ۱۳ سال و زیر ۱۶ سال با استفاده از مربیان مجرب فعالیت می‌کند.

 

 

کانون بم

کل اعضا :850

تعداد پسر : 590

تعداد دختر: 260

محل تمرین: ورزشگاه فجر

تعداد مربی : 24

آغاز فعالیت: اسفند 1400

سرپرست: رضا یوسف آبادی

رشته‌های تحت پوشش:  فوتبال، فوتسال، ژیمناستیک، دوومیدانی
چراغی که روشن شد

تاسیس کانون بم به عنوان اولین کانون در استان کرمان، تلاشی است که  دو دهه گذشته (پس از زلزله) برای اولین بار با این شیوه و در این مقیاس انجام شده است. کانونی که اگرچه جزو تازه واردهاست و فعالیت رسمی خود را هم به تازگی آغاز کرده اما جدیت و تلاش متولیان آن ستودنی است و عاملی خواهد بود برای رشد سریع و همه جانبه آن.

شهر بم هم مانند بسیاری از شهرهای ایران اگرچه یک استادیوم بسیار مجهز و مدرن را در دل خود دارد اما دختران و پسران این خطه، فضا و شرایط مناسبی برای فعالیت در اختیار نداشتند و حالا قرار است بخشی از آنها در کانون بم باشگاه مهرعظام، با سیستم درست و اصولی و آن هم به صورت رایگان آموزش ببینند و چراغ کمسوی ورزش در این شهر را روشن تر کنند.
 
شهری که چند سالی است با نام خاتون در فوتبال بانوان اسم و رسمی برای خود دست و پا کرده و مهرعظام می تواند سکوی پرشی برای استعدادهای درون این شهر باشد.

کانون تبریز

کل اعضا : 1753

تعداد پسر : 1486

تعداد دختر: 267

محل تمرین: مجموعه‌های ورزشی تلاش، شهید موسی پور، شهید باکری(آرم)، ابوذر، توحید و رهروان شهدا (پاس)

تعداد مربی : 54

آغاز فعالیت: آذر 1400

سرپرست: محمد داداشیان

رشته‌های تحت پوشش:  فوتبال و فوتسال
در آرزوی ستاره های جدید

اولین اسمی که پس از شنیدن نام تبریز در ورزش به ذهن همه خطور ‌می‌کند، «تراکتورسازی» است. تیمی که در کنار شهرداری تبریز و بعدها گسترش فولاد هویت فوتبال در این شهر را تشکیل داده‌اند. فوتبال تبریز در گذشته چهره‌های شناخته شده و ماندگاری را هم به فوتبال ایران هدیه کرد. از کریم باقری گرفته تا برادران خطیبی که دوران خود جزو بازیکنان برجسته و پرطرفدار بودند و حالا هم در جرگه مربیان مهم و تاثیر گذار به حساب می‌آیند. با همه اینها طی سال های اخیر و پس از بازگشت تراکتورسازی به لیگ برتر، روند بازیکن سازی در این شهر هیچگاه رنگ و بوی سابق را به خود نگرفت و دیگر شاهد ظهور ستاره‌ های زیادی در آن ابعاد در سطح ملی نبودیم.
عاملی که می‌تواند یکی از اهداف آتی کانون مهرعظام در این خطه طی سال‌های آینده باشد. علاقه عجیب مردم این شهر به فوتبال و اقبال فوق العاده آنها به ورزش، در فعالیت کانون مهرعظام در این شهر هم به وضوح دیده می شود. 

کانون خرمشهر

کل اعضا: 400

تعداد پسر: 360

تعداد دختر: 40

محل تمرین: ورزشگاه 15 هزار نفری اروندان خرمشهر

تعداد مربی: 9

آغاز فعالیت: اسفند 1400

سرپرست:  رضی مطوری

رشته های تحت پوشش: فوتبال

جمع و جور اما پر از استعداد
 
کانون خرمشهر از آن دست کانون‌هایی است آرام اما حساب شده پیش می‌رود. قهرمانی آن‌ها در نخستین جشنواره باشگاه مهرعظام هم نشان داد که در این کانون توجه ویژه‌ای به بحث کیفیت می‌شود. البته که نباید از وفور استعداد در خطه جنوب و شهرهای آبادان و خرمشهر گذشت. استعدادهای نابی که هر کدام از آن‌ها در صورت شکوفایی می‌توانند تبدیل به یکی از ستاره‌های فوتبال ایران در آینده شده و برای خودشان اسم و رسمی دست و پا کنند.
تنها نقطه ضعف خرمشهر فعال نبودن دختران در آن بود که در نیمه دوم سال 1401، این مشکل هم برطرف شده و حالا 30 دختر خرمشهری در رشته فوتبال فعالیت می‌کنند.
 
 

کانون رشت

کل اعضا : 540

تعداد پسر : 360

تعداد دختر :180

محل تمرین : 

تعداد مربی : 20

آغاز فعالیت : بهمن 1400

سرپرست : جمشید محمدی

رشته های تحت پوشش : فوتبال و فوتسال

مهر در شهرباران

 

رشت و در مقیاس بزرگ‌تر یعنی گیلان، یکی از مناطقی بوده که فوتبال همیشه در آن جریان داشته. تیم‌های قدیمی این خطه و عشق عجیب مردم آن به ورزش و فوتبال بر هیچ کسی پوشیده نیست. از سپیدرود تا چوکا و ملوان و استقلال رشت، همه نمونه‌ای از تیم‌های بزرگ و ریشه‌داری هستند که حالا هر کدام در سطح مختلف فوتبال ایران فعالیت می‌کنند و همچنان هواداران دو آتشه خودشان را هم دارند. از طرف دیگر فوتبال زنان هم همیشه در رشت و گیلان برجسته و مهم بوده و عضو بسیار مهمی از تن نحیف فوتبال زنان.  حالا در کانون رشت باشگاه مهرعظام هم دختران رشت در همه مناطق پا به پای پسران فعالیت می‌کنند و جایگاه خاص خودشان را دارند.

کانون زاهدان

کل اعضا : 935

تعداد پسر : 700

تعداد دختر  : 235

محل تمرین : ورزشگاه 17 شهریور

تعداد مربی : 31

آغاز فعالیت :  فروردین 1401

سرپرست : محمد اکبری

رشته‌های تحت پوشش : فوتبال، فوتسال، شنا، ژیمناستیک و دو ومیدانی
محرومیت‌زدایی در عمل
نام زاهدان و در کل سیستان و بلوچستان همواره در کنار مردمان خونگرم و میهمان نواز، با محرومیت و نبود امکانات گره خورده. جالب اینجاست که همواره نقل محافل و ابتدای لیست محرومیت زدایی قرار دارد اما هیچگاه آنطور که باید و شاید به آن رسیدگی نشده و همچنان در بحث امکانات، جزو محروم ترین نقاط ایران به حساب می آید. باشگاه مهرعظام هم با توجه به سیاست‌های خود، به طور خاص درباره این منطقه، تصمیم به فعال‌سازی اندک‌های فضاهای ورزشی شهر زاهدان گرفته تا در اختیار نونهالان و نوجوانان این شهر قرارداده و به همه آنها خدمات آموزشی و امکانات رایگان عرضه کند. سیستان و بلوچستان و شهر زاهدان طی سال‌های اخیر در رشته‌هایی نظیر بوکس عملکرد فوق العاده‌ای داشته و در کنار معرفی اولین مدال آور جهانی این رشته، چندین چهره دیگر را در رده‌های پایه و قهرمانی آسیا به بوکس ایران معرفی کرده است. حالا قرار است با در اختیار قرار دادن امکانات و آموزش‌های رایگان، ظرفیت فعالیت دیگر رشته‌های ورزشی هم در این شهر در نظر گرفته شود تا کودکان و نوجوانان آن بتوانند استعداد خود در رشته های دیگر نظیر فوتبال، فوتسال، ژیمناستیک، دو و میدانی و حتی شنا را نیز شکوفا کنند.

کانون شیراز

کل اعضا : 470

تعداد پسر : 300

تعداد دختر : 170

محل تمرین : ورزشگاه سعدی

تعداد مربی : 16

آغاز فعالیت : دی 1400

سرپرست : سیروس زارع

رشته‌های تحت پوشش : فوتبال ، فوتسال و دوومیدانی

مهرعظام در دیار سعدی

شیراز هم از شهرهایی بوده که دهه‌های گذشته اغلب جزو قطب‌های فعال کشور در فوتبال بوده است. شهری که با برق و فجر شهید سپاسی در ورزش ایران شناخته می‌شود و البته طی سال‌های اخیر کشتی گیران زیادی را هم در بخش فرنگی به ایران شناسانده است.

کانون شیراز علی رغم رشد آرام و بی سر و صدای خود، در نخستین جشنواره باشگاه مهرعظام توانست در بخش دختران روی سکوی قهرمانی بایستد و جام را بالای سر ببرد. اتفاقی که انتظارات از این کانون را بالا برده و همه را امیدوار کرده تا خطه فوتبال خیز شیراز، بتواند در مهرعظام هم یکی از کانون های برجسته باشد و ورزشکاران موفقی را به ورزش ایران معرفی کند.

کانون قزوین

کل اعضا : 2577

تعداد پسر : 1392

تعداد دختر : 1185

محل تمرین : حصارخروان، بیدستان، شیداصفهان، اقبالیه، محمدیه، قزوین

تعداد مربی : 22

آغاز فعالیت : آذر 1400

سرپرست : حافظ نادری نسب

رشته های تحت پوشش : فوتبال و فوتسال، ژیمناستیک، شنا
همه گیر و فعال، مثل قزوین

قزوین را شاید بتوان پر جمعیت ترین و همه گیرترین کانون باشگاه مهرعظام دانست. فعالیت این کانون دیگر از قالب یک شهر خارج شده و حالا به طور مشخص استان قزوین را در بر گرفته است. از بخش محمدیه و روستای حصار خروان گرفته تا تاکستان و خود شهر قزوین، همگی فعال شده و تعداد قابل توجهی از کودکان و نوجوانان این استان را تحت پوشش قرار داده است. البته که نیاز است تا از این پس بر افزایش کیفیت و بالا بردن سطح آموزش در بین اعضای این کانون نیز تلاش بسیاری صورت گرفته تا کیفیت هم در کنار کیفیت به طور متناسب رشد کند.

مورد جالب توجه دیگر در کانون قزوین، فعالیت چشمگیر و پررنگ دختران استان است که در برخی پایگاه ها شمارشان حتی از پسران هم بیشتر و سطح فعالیت شان هم بالاتر بود. کیفیت بالای دختران فوتبالیست تاکستانی که حتی پای نماینده شان به اردوی تیم ملی هم رسیده، یک نمونه از فعالیت برجسته دختران در این کانون به حساب می آید . آن هم در شرایطی که فعالیت و رسیدگی به ورزش دختران و فراهم آوردن محیط امن و خوب برای آموزش آن ها، یکی از خلاهای بزرگ در ورزش کشور به حساب می آید و به همان نسبت هم یکی از دغدغه های مهم و کلیدی باشگاه مهر عظام که تلاش می کند بخش کوچکی از این خلا بزرگ را پر کند.

کانون کردستان

کل اعضا : 500
تعداد پسر: 347 تعداد پسر : 100

تعداد دختر : 153
محل تمرین : سنندج – دیواندره

تعداد مربی : 8

آغاز فعالیت : آبان 1401

سرپرست : کیوان تیشه گران

رشته‌های تحت پوشش : فوتبال و فوتسال

شروع سخت اما امیدوار کننده

استان کردستان علی رغم داشتن مردمان غیور و جوانان مستعد، هیچگاه فعالیت جدی در زمینه ورزش به خودش ندیده. بجز تک چهره هایی در فوتبال نظیر بیژن ذولقارنسب در گذشته و وریا غفوری طی سال های اخیر و همینطور نفراتی مانند سامان طهماسبی و جمشید خیرآبادی در کشتی فرنگی، این خطه از ایران در زمینه معرفی استعدادهای ورزشی کمرنگ ظاهر شده است. البته طی سال های اخیر فعالیت تیم والیبال در سطح لیگ برتر جزو معدود اتفاق های خوب در ورزش این استان بود که آن هم با مشکلات بسیاری همراه بود و باشگاه راهیاب ملل هم بارها تا مرز انحلال پیش رفت. در بحث راه اندازی کانون کردستان مهرعظام هم مشکلات عدیده ای وجود داشت، مشکلاتی که البته رفته رفته حل شده و فعالیت این کانون در شهر سنندج از آبان 1401 کلید خورده است. 


 

کانون مشهد

کل اعضا : 900

تعداد پسر : 650

تعداد دختر : 250

محل تمرین :

تعداد مربی : 35

آغاز فعالیت : فروردین 1401

سرپرست : اصغر سهمی

رشته‌های تحت پوشش : فوتبال و فوتسال، ژیمناستیک، دو و میدانی

به برکت امام هشتم

پرداختن به شهر مشهد در هر زمینه‌ای، بدون آوردن نام امام هشتم (ع) ممکن نیست. امامی که بودن مرقد و بارگاهش در این خطه، مشهد را به پسوند مقدس ملقب کرده و میلیون‌ها مسلمان را هر ساله به سمت خود می کشاند.

در بحث ورزشی هم این شهر مهم همواره مساوی بوده با ابومسلم در فوتبال. تیمی که البته حالا دیگر اثری از آن نیست و حالا پدیده یا همان شهرخودرو جایش را گرفته است. با همه اینها همچنان هم نام ابومسلم در این شهر زنده است و خاطرات فوتبالی قدیمی‌ها با همین نام گره خورده است. فعالیت‌های باشگاه مهرعظام در مشهد هم بر پایه همین ریشه و سابقه و مانند باقی شهرها با تمرکز بر نقاط کم برخوردار آغاز شده است.

حالا سه مجموعه ورزشی در این شهر و در نقاط مختلف فعال شده و بیش از هزار کودک و نوجوان تحت پوشش قرار گرفته‌اند. در این میان وجود برخی محدودیت‌ها در این شهر برای فعالیت و حتی ورود دختران و بانوان به فضاهای ورزشی، باعث شده تا روند اضافه شدن دختران به مجموعه مهرعظام در این شهر به کندی صورت گرفته و سرعت و کمیت سایر شهرها را نداشته باشد. موضوعی که امید است با توجه به تاکید و اهمیت آن برای باشگاه مهرعظام، به هر شکل ممکن حل شود تا دختران مشهدی نیز بتوانند همگام با پسران، به فعالیت‌های ورزشی پرداخته و از امکانات و خدمات باشگاه استفاده کنند.

کانون بیرجند

کل اعضا : 805

تعداد پسر : 607

تعداد دختر : 198

محل تمرین :

تعداد مربی : 18

آغاز فعالیت : تیرماه 1401

سرپرست : علی برات زاده

رشته‌های تحت پوشش : فوتبال و فوتسال، ژیمناستیک، دو و میدانی و شنا

بیرجند و کودکان امیدوار

 
کانون بیرجند کار خود را از اوایل تابستان سال 1401 آغاز کرده و البته با سرعت خوبی هم به مسیر خود ادامه می دهد. کانونی که در همان خط استارت، چیزی حدود 500 ورزشکار را در رشته های مختلف جذب کرد و حالا هم بیش از 800 عضو دارد. توجه به نقاطی که کمتر در آن فعالیت می شود، مهرعظام را به خراسان جنوبی برده تا استعدادهای این منطقه را هم فعال کرده و تلاش کند تا از بیرجند هم استعدادهای خوبی را کشف کند. 
نزدیکی بیرجند با مرزهای افغانستان، باعث شده تا تعداد قابل توجهی از کودکان افغانستانی هم عضو کانون بیرجند شده و از خدمات آن استفاده کنند. اتفاق خوبی که به طور کامل از سوی باشگاه حمایت شده و تلاش می شود تا ادامه پیدا کند. 

کانون گرگان

کل اعضا : 375

 

تعداد پسر : 275

تعداد دختر : 100
محل تمرین :

تعداد مربی : 11

آغاز فعالیت : مهر 1401

سرپرست : رضا حصاری

رشته‌های تحت پوشش : فوتبال و فوتسال

عضو جدید

 

استان گلستان معمولا با والیبال در گنبد و بکستبال در گرگان شناخته شده می شود، با این حال علاقه وافر مردم این شهر به ورزش و وجود استعدادهای ناب، باعث شد تا مهرعظام به فکر تاسیس یکی دیگر از کانون خود در این خطه بگیرد. کانون گرگان اوایل پاییز 1401 افتتاح شده و به سرعت در چند رشته آغاز به کار کرده است. 

کانون انزلی

کل اعضا : 380

تعداد پسر : 225

تعداد دختر : 155

محل تمرین :

تعداد مربی : 18

آغاز فعالیت : تیرماه 1401

سرپرست : قربانعلی الماسخاله

رشته‌های تحت پوشش : فوتبال و فوتسال، ژیمناستیک

دومین کانون مهرعظام در گیلان

 

استان گیلان اولین استان ایران است که دو کانون مهرعظام را در خود جای داده. پس از تشکیل کانون رشت در این استان، کانون انزلی هم به سبب سبقه قابل توجه خود در فوتبال تاسیس شد. انزلی چی ها که نامشان با تعصب عجیب و غریب روی ملوان و اسم سیروس قایقران عجین شده، حالا قرار است در مهرعظام هم شمه ای از آن عشق به فوتبال را به نمایش بگذارند.

کانون بجنورد

کل اعضا : 170

تعداد پسر : 70

تعداد دختر : 100
محل تمرین :

تعداد مربی : 5

آغاز فعالیت : بهمن 1401

سرپرست : بهمن جباری

رشته‌های تحت پوشش : فوتبال

سومین کانون در خراسان


تشکیل کانون بجنورد، پازل کانون های باشگاه در خطه خراسان را تکمیل کرد. پس از کانون مشهد در خراسان رضوی و بیرجند در خراسان جنوبی، نوبت به بخش شمالی خراسان رسید تا به خانواده مهرعظام بپیوندد. کانون نوپای بجنورد که از بهمن 1401 و با جذب 170 ورزشکار دختر و پسر کار خود را آغاز کرده، تلاش می کند تا در این خطه نیز چراغ ورزش را روشن نگه داشته و امکانات ورزشی را در اختیار کودکان و نوجوانان این منطقه قرار دهد.

برای پیوستن به خانواده مهرعظام از دکمه زیر استفاده نمایید